Parasti mātesplates firmware BIOS aizstāt nav nepieciešamības - ja ierīce darbojas labi, un riskēt ar ierīces funkcionālitāti tikai priekš firmware pedējas versijas vismaz muļķīgi.

 

      Tomēr gadās, ka mātesplatē nāk tirgū ar "neapstrādātu" mikrokoda (ražotāji skriešanās, lai beat konkurenci mijā), vai problēmas ar integrētām ierīcēm vai izrādās, ka māte atsakās strādāt ar dažiem atmiņu modeļiem, vai iznāk jauns, moderns aprīkojums (piemēram, papildināt sarakstu atbalstīto CPU), uc. Tad jaunās partijas māmiņām iet uz pārdošanu ar atjaunināto firmware, un īpašnieki vecākām ierīcēm joprojām reflash BIOS. Jaunās programmaparatūras versijas parādīsies ražotāju mājas lapas ar labojumu sarakstu un veiktam izmaiņām no iepriekšējas versijas. Ja mātesplatē ir kādas problēmas vai nepilnības savā darbā, ir nepieciešams apskatīt ražotāja mājas lapā un izpētīt šīs izmaiņas - varbūt atbilde ir atrodama tur.

    Ir arī amatnieciski modernizētas firmware versijas, kas ļauj jums aktivizēt ražotāja bloķētu konkrētu funkciju mikrokodā budžeta modelī ar tādu pašu Chipsetu. Ja jums ir nepieciešams aizvietot firmware versiju, gatavojieties, un mēs Jums palīdzēsim.